Zafer Kirazla Ana Haber İletişim ve Whatsapp İhbar Hattı

Zafer Kirazla Ana Haber İletişim ve Whatsapp İhbar Hattı

TRT denince akla; devlet televizyonu olması, programlarında ve özellikle de haber bültenlerinde akıcı, kusursuz bir Türkçe’nin kullanılması ve bu müthiş sunumları yapan son derece eğitimli, kültürlü, harika Türkçe konuşan spikerleri gelir. Zafer Kiraz da TRT ekolünün ekranlar aracılığıyla hayatımıza kattığı, evimize ve ekranlarımıza getirdiği idol olmuş spikerlerden bir tanesidir. Zafer Kiraz’ın TRT Haber spikerliği hikayesi, 1984 yılında Diyarbakır Radyosu’nda başladı. Bu yıldan itibaren Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun çeşitli bölgelerinde görevine devam eden Kiraz, 1988-2005 yılları arasında tam 17 yıl süreyle TRT Ana Haber Bülteni’ni sundu. Bu süreçte ekrana çok yakışan görüntüsü, mükemmel ses tonu, Türkçe’yi özenli kullanmasıyla halkın sevgisini kazanırken, TRT’de ekrana gelen Zafer Kirazla Ana Haber; en çok izlenilen, en çok ödül alan ve en başarılı haber bülteni olarak habercilik tarihine geçti. Zafer Kiraz da bu süreç içerisinde, Türk Dil Kurumu Büyük Ödülü’nü de içinde bulunduran birçok ödülle onurlandırıldı.

Zafer Kirazla Ana Haber İletişim ve Whatsapp İhbar Hattı

Zafer Kirazla Ana Haber İletişim ve Whatsapp İhbar Hattı

Zafer Kiraz, 2005 yılına kadar süren Ana Haber spikerliği görevinden ayrılıp Haber Dairesi ve Strateji Geliştirme Dairesi’nde yöneticilik pozisyonlarında görev yaptı. 10 yılı aşkın bir süre görev yaptığı TRT ekranlarına 2016 yılında TRT Haber kanalında yayınlanmaya başlayan “Son Nokta” programıyla geri dönse de izleyenlerin ilgi ve isteği ile yeniden TRT Ana Haber’i sunmaya başladı. İkinci Ana Haber spikerliği dönemi kısa süren Zafer Kiraz, TRT’nin 15 Temmuz 2016 darbe girişiminin ardından almış olduğu kararla yerini Erhan Çelik’e bıraktı.

Erhan Çelik, 6 Ekim tarihinde TRT’deki görevinden ayrıldıktan sonra, TRT ve haber müdavimleri, haber saatinde TRT ekranında yine Zafer Kiraz’ı görmek istedi ve Kiraz, 12 Ekim 2017 günü yeniden TRT Ana Haber bülteninin sunuculuğunu üstlendi.

Zafer Kirazla Ana Haber, Kiraz’ın müthiş sunumu ile dikkat çekiyor olsa da, TRT Ana Haber’i cazip ve izlenilir kılan, halkın da ana haber bültenine dahil olabilmesidir. Siz de şahit olduğunuz haber değeri taşıyan, kanunsuz yahut sıradışı olayları, farkındalık yaratmak istediğiniz konuları haber bülteni akışı içerisinde sıkça ekrana gelen “İletişim ve Whatsapp İhbar Hattı” üzerinden Zafer Kiraz aracılığıyla TRT Haber’e gönderebilirsiniz.

Cevapla