Yetenek Sizsiniz Yarışması Katılım

Yetenek Sizsiniz Yarışması Katılım

En çok izlenen yarışma programlarından biri olan Yetenek Sizsiniz, bu sezon da birbirinden değerli jüri üyeleriyle izlenme rekorları kırmaya devam ediyor. Amerika’da ilk kez American Got Talent adıyla yayınlanan yarışma, Acun Medya Prodection’un organizasyonuyla 2009 yılında ülkemizde Show TV’de Yetenek Sizsiniz Türkiye adıyla yayınlanmaya başlandı.
Yayınladığı yıllarda reyting listelerinde ilk sıralara yerleşmeyi başaran Yetenek Sizsiniz, 2011’de Star TV’ye geçmiş ve yayınlarına bu kanalda devam etmiştir. Son olarak Acun Ilıcalı’ya ait Tv8’de yayınlanmaya başlanan yarışmada, ülkemizdeki en yetenekli kişilerin ortaya çıkarılması amaçlanır. Yetenek Sizsiniz ile pek çok kişi hayatı boyunca gösteremeyeceği yeteneklerini sergileme olanağı bulmuş ve gerçekten yetenekli olanlar ekranlara çıkarak seyircilerle buluşmuştur.

Yetenek Sizsiniz Ali Taran

Yetenek Sizsiniz başvuruları için adaylar bulundukları illerdeki elemelere katılabilirler. Elemelere katılabilmek için Tv8’in internet adresine girerek “Başvuru Yap” ya da “Videolu Başvuru Yap” seçeneklerinden biriyle başvuru yapabilirler. Tv8’in web sitesinde eleme yapılacak illeri ve ilgili duyuruları da görebilen yarışmacılar, başvuruları kabul edildikten sonra kendilerine en yakın bölgedeki seçmelere katılarak hayatlarının şansını yakalayabilirler.
Acun Ilıcalı’nın eğlenceli sunumuyla ekranlara gelen Yetenek Sizsiniz’in jüri koltuğunda önceki yıllarda ünlü futbolcu Sergen Yalçın, Eser Yenenler, sevilen oyuncu Özgü Namal, şarkılarıyla kitleleri coşturan Murat Boz, Seda Bakan, Demet Evgar ve Oylum Talu gibi isimleri gördük. Yetenek Sizsiniz Ali Taran ve Hülya Avşar gibi ünlü isimleri bu sene de jüride göreceğiz.

Yetenek Sizsiniz son bölümde sahneye çıkan 17 yaşındaki Semih Altunkaynak’ın pazuları dikkat çekti. Bu yaşta bu kadar pazunun olmasına şaşıran Acun Ilıcalı tepkisini esprili bir şekilde ifade ederken 3 yarışmacı 3 evet ile bir sonraki tura geçti.

Yetenek Sizsiniz Yarışma Formatı

Yetenek Sizsiniz yarışmasına katılabilmek için ön elemelerden geçmek gereklidir. Tv8’in internet sitesindeki formu eksiksiz ve doğru bir şekilde dolduran adayların başvuruları kabul edildikten sonra ön elemeye katılmaya hak kazanırlar. Başvuruların onaylanıp onaylanmadığı sms ya da mail ile başvuru sahiplerine bildirilir. Ön elemeler en çok İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa gibi yerlerde yapılır. Başvuruları kabul edilen yarışmacı adayları, kendilerine en yakın ildeki seçmelere katılabilir.
Yarışma 4 tur şeklinde yapılır. İlk turda, ön elemeden geçen adaylar herhangi bir kategori belirlemeksizin televizyona çıkarak jüri ve seyircilerin karşısında gösterilerini yaparlar. Jüri koltuğundaki isimlerden en az 2’si evet oyu kullanırsa yarışmacılar bir sonraki tur olan ikinci tura geçme hakkı kazanırlar. 3 hayır ya da 2 hayır oyu alan yarışmacılar ilk turda elenir ve bir sonraki seneye dilerlerse tekrar başvuru yaparak yarışmak için gelebilirler.
İlk turdan 14 kişi ikinci tura geçmeye hak kazanır. İkinci tura çıkmayı başaran yarışmacıların bu turda, ilk turda gösterdikleri performansa göre çok daha iyi bir gösteri yapmaları gerekir. İlk turdan farklı olarak salondaki seyircilerin de evet ve hayır tuşlarına basarak oy verdiği turda her gün 14 yetenek içinden 3 tanesi direk olarak, 2 tanesi ise jüri tarafından seçilerek bir üst tura çıkar.
Yarı finalde yarışmacılar en iyi performanslarını göstermelidirler. İkinci turdaki oylamanın aynısı burada da geçerlidir. Her gün 14 kişiden 2 tanesi direkt finale çıkarken, üçüncü, dördüncü ve beşinci yarışmacılardan 1 tanesi jüri seçimiyle finale gider.
Finalde yarışmacılara SMS ile oy verilir. Finale çıkan 28 yarışmacı 2 güne ayrılarak yeteneklerini gösterirler. 2 günlük sürenin sonunda halk oylaması yapılarak birinci belirlenir.

Yorum Yok - YORUM YAZIN

Cevapla