Yemekteyiz Haftanın Birincisi Kim Oldu? (155. Bölüm)

Yemekteyiz Haftanın Birincisi Kim Oldu? (155. Bölüm)

Yemekteyiz 155. bölümü de diğer bölümler gibi oldukça heyecanlı geçti. Haftanın son yarışmacısı Güneş Hanım, hafta içi diğer yarışmacılara yaptığı yorumlarla beklentileri oldukça artırmıştı. Güneş Hanım’ın menüsü Erişteli Köfte Çorbası, ara sıcak olarak Ispanaklı Peynirli Börek, ana yemek olarak Sini Kebabı ile Havuçlu Tavuklu Pilav ve tatlı olarak Magnolia’dan oluşuyordu.

Yemekteyiz son bölüm, haftanın son günü olması sebebiyle tansiyonun oldukça yüksek olduğu bir bölüm oldu. Masaya oturur oturmaz eleştirilere başlayan konuklardan Salih Bey, çorba kasesinin değiştirilmesini talep etti. Çorba konusunda sert eleştirilerde bulunan Salih Bey, Güneş hanımı şaşırttı. Güneş Hanım’ın hazır yufkadan yaptığı Ispanaklı Peynirli Börek Aydan Hanım tarafından hiç beğenilmedi. Onur Bey’in çok sevdiği Magnolia ise yarışmacılar tarafından eleştiri oklarına maruz kaldı.

Yemekteyiz Haftanın Birincisi Kim Oldu? (155. Bölüm)

Yemekteyiz Haftanın Birincisi Kim Oldu?

Yemekteyiz 155. bölümde haftanın birincisi, dördüncü gün yarışmacısı olan Salih Bey oldu. Aldığı 21 puanla büyük ödülü kazanan Salih Bey, Güneş Hanım tarafından rol yapmakla suçlandı. Yarışmada ikinciliği Selçuk Bey, üçüncülüğü Aydan Hanım, dördüncülüğü Çiğdem Hanım ve sonunculuğu Güneş Hanım aldı.

Yemekteyiz programının ilk gün yarışmacısı Selçuk Bey, diğer yarışmacılardan 13 puan almıştı. İkinci gün yarışmacısı Aydan Hanım’da aynı Selçuk Bey gibi 13 puan aldı. Programın üçüncü gün yarışmacısı Çiğdem Hanım ise 12 puan almıştı. Dördüncü gün yarışan Salih Bey, diğer yarışmacılardan 15 puan aldı. Onur Bey Salih Bey’e 6 puan verdi ve Salih Bey, haftanın birincisi oldu. Haftanın son gününde yarışan Güneş Hanım, gergin geçen gecenin ardından diğer yarışmacılardan sadece 8 puan alabildi ve sonuncu oldu.

Yemekteyiz Yarışmacıları

Selçuk Girgin, İstanbullu, 45 yaşında ve bekar. Veterinerlik mesleğini yarıda bırakan Selçuk Bey keman ve darbuka gibi müzik aletlerini çalıyor.

Dilan Aydan Samahor Çam, evli ve 22 yaşında. Saha satış direktörlüğü yapıyor. O da mesleğini yarım bırakanlardan biri.

Çiğdem Selamet, 38 yaşında ve evli değil. Annesi ile birlikte yaşayan Çiğdem Hanım Edirneli. Bir restoran işletiyor ve müzikle ilgili.

Salih Epyıldız, 33 yaşında, evli. Salih Bey’in bir kızı ve 3 de erkek çocuğu bulunuyor. Siirtli Salih Bey bilgisayar teknisyenliği yapıyor. Balık tutmaktan, yürüyüşe çıkmaktan ve elektronik aletlerle uğraşmaktan büyük bir zevk alıyor.

Güneş Eren Doğan, Bitlisli, 22 yaşında. Evli olan Güneş Hanım’ın bir de oğlu var.

 

 

 

 

Cevapla