Yemekteyiz 151. Bölüm İzle

Yemekteyiz 151. Bölüm İzle

Gündüz kuşağının sevilen programlarından Yemekteyiz 151. bölüm, bu hafta da oldukça heyecanlı geçecek gibi görünüyor. Haftanın ilk gününde, birbirlerini hiç tanımayan yarışmacıların arasında gerginlik mi olacağı yoksa sakin mi geçeceği merak ediliyor.

Yemekteyiz 151. Bölüm Yarışmacıları

Haftanın ilk yarışmacısı Selçuk Bey, 45 yaşında ve veteriner. Salı günü yarışacak isim ise 22 yaşındaki ev hanımı Dilan Hanım. Çarşamba günü yarışmacısı, bir restoran işleten 38 yaşındaki Çiğdem Hanım olacak. 33 yaşındaki Salih Bey, bilgisayar teknisyeni ve Perşembe günü yarışacak. Final gününde yarışacak isim 22 yaşındaki ev hanımı Güneş Hanım olacak.

Yemekteyiz 151. Bölüm İzle

Yemekteyiz 151. Bölüm İzle

Yemekteyiz 151. bölümde haftanın ilk yarışmacısı Selçuk Bey’in menüsünde Ekşili Köfte Çorbası, Milföy Sarma, Atom Salata, Şımarık Tavuk, Mısırlı Pilav ve Elma Sarma var. Yarışmacıların kimi menüyü basit bulurken, kimileri emeğe saygı duyulması gerektiğini ve önemli olanın basitlikten ziyade lezzet olduğunu düşünüyor.

Selçuk Bey, mutfağa girdiği anda kıyafetiyle Onur Bey’i şaşırtmayı başarıyor. Oldukça renkli bir kişiliği olduğu anlaşılan Selçuk Bey, biraz zor da olsa yemekleri 3 saat içinde yetiştirmeyi başardı. Selçuk Bey’in çorbasının terbiyesinin kesildiğini düşünen yarışmacılar, çorbanın içindeki köftelere ise tam not verdi.

Atom Salata Hayal Kırıklığı Yarattı

Ara sıcaklara geçildiğinde atom salata, isminden dolayı çok fazla eleştirildi. Atom salatanın bildiğimiz yeşil salatadan farkının sosundan kaynaklandığını söyleyen Selçuk Bey, özel sosunu ketçap, mayonez, hardal, limon, yoğurt ve sıvı yağ ile yaptı. Diğer ara sıcak olan milföy sarmayı ise kırmızı biberlerin içine peynirli bir karışım koyduktan sonra milföylere sardı. Bu haliyle oldukça basit bulunan milföy sarma, yarışma formatı için oldukça basit bulundu.

Ana yemek Şımarık Tavuk’tan da büyük eleştiri geldi. Tavuğun sosunda kullanılan hazır mantar çorbası yarışmanın tansiyonunu iyice yükseltti. Özellikle Güneş Hanım ve Çiğdem arasında yaşanan mantar çorbası tartışması, seslerin yükselmesine neden oldu. Mısırlı Pilav’ı Güneş Hanım tane tane bulmazken Salih Bey pilavın kıvamını gayet yerinde buldu. Akşamın son yemeği tatlıya geçildiğinde ortam yine yumuşamadı. Tatlıda da milföy hamuru kullanan Selçuk Bey, yarışmacı arkadaşlarından oldukça düşük notlar aldı.

Cevapla