Vatanım Sensin 33. Bölüm İzle (Fragman)

Vatanım Sensin 33. Bölüm İzle (Fragman)

Kanal D’nin her hafta ilgiyle izlenen dizisi Vatanım Sensin, ikinci sezonda yayınladığı her bölümle izlenme rekorları kırmaya devam ediyor. Vatanım Sensin 33. bölümde Hilal ile Leon nihayet birbirlerine kavuşacak ve duygu yüklü anlar yaşanacak. Hamilton’un bildiği şeyler nedeniyle tedirgin olan Cevdet ise Azize’nin acısıyla yaşamaya devam ediyor. Azize, saklanmaya devam ederken, Cevdet’le buluşup buluşmayacağı bilinmiyor.

Vatanım Sensin 33. Bölüm İzle (Fragman)

Vatanım Sensin 33. Bölüm

Vatanım Sensin dizisinin 33. bölümde, savaş Azize ve ailesine en kötü yüzünü gösteriyor. Cevdet, verdiği mücadelede başarılı olmak ve sağlam durabilmek için inanılmaz bir çaba sarf ediyor. Her an başka bir şeyle sınanan vatansever Cevdet, duruma katlanmakta, olayları idare etmekte ve düşmanı yenmekte iradeli, kararlı ve güçlü olmak zorunda.

Cevdet Azize’nin ölüm haberiyle sarsılır

Londra’daki tedavisinin ardından İzmir’e ayak basan Cevdet, gördüğü manzara karşısında ürperir. Devleti için işlerin daha da kötüleştiğini görerek kahrolur. Tüm bunların üzerine Azize’nin öldüğünü duyunca tüm direnci kırılır ve kopma noktasına gelir. Fakat ayakta durmak zorundadır, annesi ve kızlarının güvenliği için kendini kontrol etmelidir. Giriştiği zorlu mücadelesinde hem devleti hem de ailesi için güçlü olmalı ve pes etmemelidir. Mustafa Kemal Paşa’nın emirlerini uygulamak için Yunan Ordusu’ndaki görevini yerine getirmeli ve devletine karşı aldığı sorumluluğu eksiksiz bir şekilde ve hakkıyla tamamlamalıdır.

Vatanım Sensin 33. Bölüm İzle (Fragman)

Dağıstanlı Cevdet’i öldürmek istiyor

Cevdet, yaşanan çatışmalarda kumanda Filipos’u kurtarır ve bu sayede kendini tekrar Yunan Ordusu’na kanıtlamak ister. Arbede esnasında Dağıstanlı’nın Filipos’u öldürmesine ramak kala Cevdet yetişir ve Yunan kumandanının can vermesine engel olur. Fakat Yunan askerinin güvenini kazanırken Dağıstanlı gibi bir vatanseverin düşmanlığını kazanır. Bu olay karşısında deliye dönen Dağıstanlı, Cevdet’e kin duymaya başlar ve onu öldürme planları yapmaya başlar.

Dağıstanlı’nın yanından kurtulmayı başaran Azize, hem kocasını hem de ailesini korumak ister. Tekne kazasında yaşadıkları, savaşın en kötü yüzünü görmesini sağlar ve Azize bambaşka bir hayata atılır.

Yanık Efe olarak tanınan Tevfik, Dağıstanlı ile aynı cephede savaşmaya başlar. Tevfik, tüm kurnazlığı ve cesaretiyle etrafına çok sayıda kişi toplamaya çalışır.

Yorum Yok - YORUM YAZIN

Cevapla