Son dakika! Gerçeğin Peşinde Kayıp Handan Bulundu Mu?

Son dakika! Gerçeğin Peşinde Kayıp Handan Bulundu Mu?

Tüm Türkiye’nin merak ettiği sorulardan biri olan; “Gerçeğin Peşinde kayıp Handan bulundu mu?” sorusu, hala belirsizliğini koruyor. TV 8’in sevilen programlarından biri olan Gerçeğin Peşinde programı, birçok vakanın ve kayıp olayın aydınlatılması adına ekibiyle çalışmalarını sürdürüyor. Bu aralar programın en önemli konularından biri ise 27 Mayıs 2003 tarihinde kaybolan Handan’ın, yıllardır  kayıp olması ve kimseler tarafından bulunamaması. Olayla ilgili birçok iddia ve birçok ifade yer alırken, olayın bugünlerde Gerçeğin Peşinde programı sayesinde bir kez daha gündeme geldiği ve güvenlik güçlerinin de araştırmalarına daha kapsamlı bir şekilde devam ettiğini söylemek mümkün.

"Gerçeğin Peşinde kayıp Handan bulundu mu

Gerçeğin Peşinde Kayıp Handan Bulundu Mu?

O dönemlerde üniversite sınavına hazırlanmakta olan Handan Çakal, ders çalışmak için kütüphaneye gitmek üzere evinden ayrıldı ve durakta arkadaşıyla buluştuktan sonra, oradan ayrıldı. O ayrılıktan sonra ise Handan Çakal’dan halen daha  en ufak bir haber alınamadı ve bu vaka o dönemden bugüne kadar uzadı. Gerçeğin Peşinde Serap Ezgü ve ekibinin kapsamlı araştırmaları, alınan ifadeler, uzmanların incelemeleri ve daha birçok detay, olayla ilgili yeni ve daha net gelişmelerin ortaya çıkmasına neden oldu. Bu olayın 20 ay kadar sonrasında Turan G. isimli bir şahıs, vicdan azabı çektiğini belirterek İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne gitti.

Turan G., Handan Çakal’ın kaybolduğu tarihe yakın bir tarihte, arkadaşıyla beraber bir kız kaçırdıklarını ve arkadaşının bu olayı planladığını, sonrasında ise kaçırdıkları kızı ormanlık bir alana götürdüklerini ifade etti. Arkadaşının kaçırdıkları kıza cinsel istismarda bulunduğunu belirten Turan G., genç kızın istismardan sonra plakaya baktığını ve arkadaşının da bu nedenle kızı öldürdüğünü itiraf etti. Gerçeğin Peşinde Tv8 ekranlarında olay bir daha gündeme gelirken, olayın gündeme gelmesiyle birlikte programa birçok ihbar yağdı. Bununla birlikte olayla ilgili birçok kişinin yeni bilgiler sunduğunu ve şuan ki dönemde de olayla ilgili yeni bulguların ortaya çıktığı görüldü. Olaylar ve detaylar bir bir uzmanlar tarafından incelenirken, Handan Çakal’ın günlüğü de dava dosyasına eklendi ve Handan Çakal vakası halen daha TV8 ekranlarında, Gerçeğin Peşinde programı sayesinde güncelliği koruyor.

Cevapla