Son Dakika! Gerçeğin Peşinde Hakan Ekinci Cinayeti (2 Şubat 2018)

Son Dakika! Gerçeğin Peşinde Hakan Ekinci Cinayeti (2 Şubat 2018)

Her gün TV8’de yayınlanan Gerçeğin Peşinde programı, Serap Paköz’ün sunumuyla yeni gelişmeleri ekrana taşıyor. Son ayların en çok konuşulan konularından biri olan Hakan Ekinci cinayeti hakkında pek çok iddia ortaya atıldı. Gerçeğin Peşinde Hakan Ekinci cinayeti ile ilgili olarak, tüm incelemeler ve önemli detaylar izleyenlerle paylaşılıyor. Kayıpların bulunduğu, cinayetlerin aydınlatıldığı programda sır perdeleri bir bir aralanıyor.

Gerçeğin Peşinde Hakan Ekinci cinayeti

Gerçeğin Peşinde Hakan Ekinci Cinayeti

Bilgisayar başında ölü olarak bulunan Hakan Ekinci’nin son oynadığı oyun, içerdiği şiddet unsurlarıyla dikkat çeken Metin2 olarak kayıtlara geçmişti. 13 yaşındaki Hakan’ın bir cinayete kurban gitmediği, intihar ettiği öğrenildi. Ortaokul 3’e giden Hakan Ekinci’nin ölümüyle ilgili olarak 2009 yılında Erzurum ilinde katledilen Musa Kang olayı gündeme gelmişti. Ailesinin cinayet konusunda ısrar ettiği Hakan Ekinci’nin hiçbir şekilde öldürülmediği, aksine intihar ettiği anlaşıldı. Dinlenen tanıklar, sorguya çekilen kişiler ve verilen ifadeler doğrultusunda kesin kanıya ulaşıldı.

Hakan Ekinci ile ilgili olarak tüm detayları kapsamlı bir şekilde inceleyen polis, elde ettiği veriler ışığında çocuğun arkadaşlarını, yakınlarını ve şüpheli gördüğü herkesi tekrar sorguya çekerek intihar nedeninin bir çete nedeniyle olabileceğini düşünüyor.

Metin2 Oyunu Çocuklar İçin Gerçekten Zararlı Mı?

Hakan Ekinci olayının intihar olduğu netlik kazandıktan sonra gözler Metin2 oyununa çevrildi. Bu oyunun çocukları intihara sürükleyip sürüklemediği, ne tür öğeler içerdiği detaylı bir şekilde araştırılıyor. Bağımlılığa ve şiddete yol açan Metin2 oyunu, bu olayın aydınlanmasından sonra büyük tepki çekti. Hatta Antalya Valiliği bu olaydan sonra Metin2’nin 15 yaşından küçüklerce oynanmasını yasakladı. Oyunda ejder tanrısı ile barış ve adaleti sağlamak için savaşan çocuklar zaman zaman şiddet dolu sahnelerde oynayabiliyorlar. Bu nedenle çocuklar şiddete meyilli hale gelebiliyor.

Hakan Ekinci’nin ailesi, çocuklarının bu oyunu oynadığını bildiklerini fakat Metin2’yi çok sık oynamadığını söylemişti. Sadece canı sıkıldıkça oynadığını, asla bir bağımlılığının olmadığını söylediler. Çocuğun bilgisayar başında ne kadar kaldığı ve oyundan ne kadar etkilendiği henüz bilinmiyor. Oyundaki silahların çocukların gerçeklik algısını değiştirdiğini, bu yüzden gerçek dünya ile dijital ortamı karıştıran çocukların bunalıma girdiği söyleniyor.

 

Bir Cevap - YORUM YAZIN

Cevapla