Son Dakika! Gerçeğin Peşinde Fehmi Özcan Cinayeti (7 Şubat 2018)

Son Dakika! Gerçeğin Peşinde Fehmi Özcan Cinayeti (7 Şubat 2018)

Gerçeğin Peşinde Fehmi Özcan cinayeti, programın en çok merak edilen konularından biriydi. Cinayetin birçok nedenden ötürü işlendiği söylenirken, güvenlik güçleri, Serap Paköz ve Gerçeğin Peşinde programı ekibi, yoğun uğraşlar sonucunda bu cinayeti tam olarak aydınlatmayı başardılar. Yapılan araştırmalar sonrasında Fehmi Özcan’ın aslında para için öldürüldüğü anlaşıldı. Fehmi Özcan ve birkaç kişi arasında bir arazi satışı söz konusuydu. Bu satış işlemleri sonrasında herkese belirli miktarda para geçecektir ve ortakların fazla olması, Fehmi Özcan’ın ise bu arazi satışında payının büyük olması, diğer ortakların az para almasına neden olmaktaydı. İşte tam da bu noktaya takılan cinayet zanlıları, Fehmi Özcan’ın ölmesine ya da dolaylı yoldan öldürülmesine sebep oldular.

Gerçeğin Peşinde Fehmi Özcan cinayeti

Son Dakika! Gerçeğin Peşinde Fehmi Özcan Cinayeti

Gerçeğin Peşinde programı, bu cinayetin aydınlatılması konusunda son derece büyük bir uğraş gösterirken, nihayetinde alınan ifadeler, kamera kayıtları ve harmanlanan veriler sonucunda cinayet aydınlandı. Fehmi Özcan’ın cesedi aracının içerisinde bulunmuş ve tamamıyla yanmış bir haldeydi. Bu nedenle tanınmaz halde olduğunu söylemek mümkündü ve yanarak öldüğünden şüphelenilmişti. Ancak bedensel anlamda herhangi bir sıkıntısı olmayan Fehmi Özcan’ın, yanan araçtan kaçması pekte zor olmayacaktı ve araç yanmaya başladığında rahatlıkla araçtan kaçabilirdi. Bu detayı atlayan cinayet zanlıları, aslında aracın içerisinde bulunan tüplerle yangının çıkmadığını ve bu vakanın bir cinayet vakası olduğunu ipuçlarıyla hem güvenlik güçlerine hem de Gerçeğin Peşinde programına açıklamış oldu.

Fehmi Özcan Gaziantep –Urfa kara yolunun yakınlarında aracıyla birlikte ölü bulunurken, yanmış bedenin yanı sıra kalbinde 7 bıçak darbesinin olduğu anlaşıldı. Bu detaydan sonra artık bu olayın cinayet olduğu kesin olarak tespit edildi. Olayla ilgili tüm tanıkların ve yakınların ifadesi alınırken, arazi satışı nedeniyle Fehmi Özcan’ın öldürüldüğü anlaşıldı. Fehmi Özcan’ın arazi satışından son derece yüksek bir pay alacağı görülürken, Fehmi Özcan ölümü ile birlikte bu yüksek pay, diğer ortaklara gidecekti ve bu sayede diğer ortaklar daha çok para alacaktı. Yapılan planlamanın ardından ortaklar Fehmi Özcan’ı planlı bir şekilde öldürürken, arazi satışı ile ilgili amaçlarına ulaştılar. Ancak detaylar ve ifadelerdeki çelişkiler, hem güvenlik güçleri hem de Gerçeğin Peşinde ekibinden kaçmadı..

Cevapla