Müge Anlı ile Tatlı Sert Son Dakika Gelişmeleri (7 Mayıs 2018)

Müge Anlı ile Tatlı Sert Son Dakika Gelişmeleri (7 Mayıs 2018)

Müge Anlı ile Tatlı Sert programının 2049. bölümünde konuşulan belli başlı konular konuşuldu. 64 yaşındaki Şeker Köseoğlu’nun 3 Mayıs’tan beri bulunamayışı, 2 Şubat’ta kalbinden vurularak öldürülen Muhammet Ali Kaya ve annesinin ölüm nedenini araştıran Havva Hanım, programın gündemini oluşturdu.

Müge Anlı İle Tatlı Sert Son Dakika Gelişmeleri

Müge Anlı ile Tatlı Sert Son Dakika Gelişmeleri (7 Mayıs 2018)

Havva Hanım, kardeşi İsa Bey ve babasıyla birlikte İstanbul’a tekrar geldi. Annesinin öldürüldüğünden şüphelenen kadın, İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı Merkezi’ne başvurdu ve ölüm olayı ile ilgili bir rapor istedi.

Programda yaşanan bir diğer gelişme de 23 Kasım 2016’dan beri 3 kızıyla birlikte ortadan kaybolan 38 yaşındaki Luiza Zhamaldinova ile ilgili oldu. Çeçen asıllı kadın, Çeçenistan’da yaşarken kocasının hapse girmesinin ardından hasta olan çocuklarını tedavi ettirmek için Almanya’ya gideceğini söylemiş fakat kadının Almanya’ya gitmediği, Türkiye’ye gelip yerleştiği bilgisine ulaşıldı.

Luiza Zhamaldinova’nın eşi, bir borç meselesi yüzünden Çeçenistan’da hapse girmiş. Genç kadın, cezaevine avukatla birlikte giderek kocasından, büyük kızının göz tedavisi için Almanya’ya gidebilmesi için vekalet almış. Genç kadının 6, 8 ve 13 yaşındaki kızları ile birlikte kaybolmasının ardından yapılan araştırmalarda, Burdur ya da Antalya’da olabilecekleri bilgisine ulaşıldı. Luiza Hanım’ın kayın validesi Tamara Hanım, gelininin ve torunlarının hiçbir şeye ihtiyaçları olmadığını neden kaçtıklarını bilmediğini söyledi. Türkiye’ye geldiğinde aşçı olarak bir firmaya girdiğini, patronunun onu çok beğendiğini ve Türkiye’de çalışması için onu davet ettiklerini öğrenmiş. Gelininin evlendiğinden şüphelenen kadın, ne olursa olsun onun arkasında olacağını, tek istediğinin sağlıklarının yerinde olup olmadığını öğrenmek olduğunu söyledi. Çocuklardan büyük olan, ayrılmadan önce bir arkadaşına Türkiye’ye gideceklerini ve deniz kıyısında bir yere yerleşeceklerini söylemiş. Araştırmalarını sürdüren Müge Anlı ekibi, Osman denen birine ulaştı. Osman Bey, evli ve 3 çocuk sahibi.

Fatma Uyanık’ın Kaybolması Son Dakika Gelişmeleri

7 ay önce Karaman’da kaybolan Fatma Uyanık ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Hayvanları, halısı ve altınları ile birlikte ortadan kaybolan kadının kaçırıldığından şüpheleniliyor. Hurdacı kılığına giren hırsızların evlere girdiğini ve hırsızlık yaptıklarını öğrenen ekipler, çevredeki hurdacılarla iletişime geçti. Gelen hurdacılardan farklı bir hurdacının Fatma Hanım’ın evine geldiğini ve o günden sonra kadından bir haber alınamadığı ortaya çıktı.

Cevapla