Müge Anlı ile Tatlı Sert Şeker Teyze Cinayeti

Müge Anlı ile Tatlı Sert Şeker Teyze Cinayeti

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında en çok konuşulan konulardan biri de Şeker Teyze cinayeti oldu. 64 yaşında, 4 çocuk annesi Şeker Köseoğlu’nun 10 altını ve 4 büyük baş hayvanı çalınmıştı. Şeker Teyze’nin kaybolmadan önce görüştüğü kişiler incelenince Boncuk Cemal isimli birinin oğlu ile konuştuğu bilgisine ulaşıldı.

Müge Anlı ile Tatlı Sert Şeker Teyze Cinayeti

Boncuk Cemal, haberi aldığında çok şaşırdığını söyledi. Şeker Köseoğlu’nun malları ile kaçırılacağını düşünse, başında bekleyeceğini, onu kardeşi kadar çok sevdiğini ifade etti. Boncuk Cemal’in oğlunun, Şeker Teyze’nin kaçırıldığı gün yaşlı kadını ziyaret ettiği öğrenildi. Boncuk Cemal, oğlunun yumurta istemek için Şeker Teyze’ye gitmiş olabileceğini söyledi. Ekipler Boncuk Cemal’e, kaçırılan hayvanları sakladığını söyleyince, Boncuk Cemal öyle bir şey olmadığını ve hayvanları saklamadığını söyledi. Olayla hiçbir ilgisinin bulunmadığını, hayvanları saklayacak yerinin de olmadığını ifade etti.

Müge Anlı ile Tatlı Sert Şeker Teyze Cinayeti

Şeker Köseoğlu’nun oğluyla konuşan Müge Anlı, Boncuk Cemal’in oğlu ile Şeker Teyze’nin bulunduğu yerin ne kadar uzaklıkta olduğunu sordu. Şeker Teyze, Boncuk Cemal’in oğluyla yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta bulunuyormuş. Bu kadar uzak bir yerden bir civciv almak için neden geldiği sorusu kafaları karıştırdı.

Şeker Teyze’nin hayvanları çok sevdiği ve onları iyi beslediği bu yüzden hayvanlarının çok değerli olduğu öğrenildi. 4o kilometre de olsa civcivler çok değerli olduğu için bu yolun gidilebileceği sonucu çıkarıldı. Boncuk Cemal’in oğlu Aziz Bey, tüm soruları yanıtladı. Aziz Bey, Şeker Teyze’nin camını çalınca kadın korkmuş, Aziz Bey’i önce tanımamış, kimlerden olduğunu sormuş ve içeri almış.

Şeker Teyze kimsenin kendisine zarar vereceğini düşünmediği için korksa da Aziz Bey’i içeri almış. Köylerinde hiçbir olay olmadığı için bir güven duygusu içinde hareket etmesi, yaşlı kadının ölümüne neden olmuş olabilir diye düşünülüyor.

Aziz Bey, kendisinden gür tavuklar ve civcivler istendiğini, bu yüzden ilk aklına gelen kişinin Şeker Teyze olduğunu söyledi. Şeker Teyze’yi bir gün önce aramış ve ondan civciv alacağını söylemiş. Şeker Köseoğlu’nun yanına gittiğinde kendisini tanıttığını söyleyen genç adam, aldığı civcivler için para vermek istediğini fakat Şeker Teyze’nin bunu kabul etmediğini söyledi.

Cevapla