Müge Anlı İle Tatlı Sert Murat Ünal Cinayeti Çözüldü

Müge Anlı İle Tatlı Sert Murat Ünal Cinayeti Çözüldü

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında bugün çok önemli gelişmeler yaşandı. Bu gelişmelerden biri de 28 Kasım 2016’da kaybolan Murat Ünal ile ilgili oldu. Cesedi bulunan Murat Ünal’ın katilinin kim olduğu araştırıldı ve çok çarpıcı bir sonuca ulaşıldı.

Müge Anlı İle Tatlı Sert Murat Ünal Cinayeti Çözüldü

Olayın yaşandığı gün 19:00 sıralarında Murat Ünal, en yakın arkadaşı Harun ile buluştu ve daha sonra izine rastlanılamadı. 28 Kasım’da Murat Bey ve Harun Bey’in telefon kayıtlarına ulaşan ekipler, ikilinin gün içinde 4 kez konuştuklarını tespit etti. 19:00 civarında Harun Bey, Murat Ünal’ı bulunduğu yerden almış ve verdiği ilk ifadede Murat’ı sanayide bıraktığını söylemişti. Fakat söylediklerine inanılmayınca bir kez daha ifade verdi ve ikinci ifadesinde Murat’ı ablasının evinin önünde bıraktığını belirtti.

Müge Anlı İle Tatlı Sert Murat Ünal Cinayeti Çözüldü

Olayın iç yüzü araştırıldığında Murat’ta çok değerli bir Tevrat olduğu ortaya çıktı. Bu Tevrat’ın değerinin 10 milyon dolar civarında olduğu söyleniyor. Murat Ünal’ın ailesi, Murat’ın sevgilisi olan Hicran C.’den şüphelenince, gözler genç avukata çevrildi. Hicran Hanım’dan alınan ifadeler ile Harun Bey’den alınan ifadeler karşılaştırıldı. Güvenlik kameraları incelendikten sonra Harun Bey’in yalan beyanda bulunduğu anlaşıldı.

13 Ocak 2017’de 3 kurşunla öldürülmüş bir şekilde cesedine ulaşılan Murat Ünal’ın katilleri araştırıldı. Hicran C. ile Harun Bey’in sevgili oldukları ve Murat Ünal’daki Tevrat için onu öldürdükleri tespit edildi. Harun Bey’e ve Hicran Hanım’a ağır cezalar verildi.

Murat Ünal Cinayetinde Sanıklar Ne Kadar Ceza Aldı?

Manavgat Mahkemesi, cinayetin, tarihi eser olarak kabul edilen Tevrat nedeniyle işlendiğine hükmetti. Tevrat’ın satışından hakkı olan paranın kendisine verilmeyeceğinden şüphe eden Murat Ünal, Tevrat’ın iki sayfasını koparmış. Bu yüzden işkence edilerek öldürüldüğü ortaya çıktı.

İslam’daki hırsızlık yapanın eli kesilir, yani kısasa kısas hissesinin uygulanması adına Murat’a işkence yapıldığı kesinleşti. Fakat ne Tevrat’ın kendisine ne de kayıp iki sayfaya ulaşılamadı.

Murat Ünal’ın sevgilisi olduğu söylenen avukat Hicran C. ve Harun V.’ye ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Hiçbir şekilde indirim almayan şahıslar cezalarını çekmek için ceza evine gönderildi. Hicran C. hakkında ayrıca iftiradan bir mahkeme açıldı.

Cevapla