Milyonluk Resim Başvuru Şartları ve Bilgileri

Milyonluk Resim Başvuru Şartları ve Bilgileri

Yılların usta oyuncusu Selçuk Yöntem’in sunduğu Milyonluk Resim yarışması her Cumartesi 22:30’da Fox TV’de yayınlanıyor. 5 Ağustos’ta başlayan yarışmada tüm soruları doğru bilen yarışmacılar 1 milyon liranın sahibi olabiliyor. Henüz kimsenin büyük ödülü kazanmadığı Milyonluk Resim yarışmasını ekrandan takip eden seyirciler, Milyonluk resim uygulamasını kullanarak soruları eş zamanlı olarak yanıtlayabiliyor ve yarışmacı olma şansını yakalayabiliyorlar.
Sadece stüdyodaki yarışmacının değil ekranlardan izleyen seyircilerin de aktif olarak katılabildiği bilgi yarışması, görsel hafızaya olduğu kadar genel kültüre dair sorulara da yer veriyor.

Milyonluk Resim

Milyonluk Resim Başvuru Şartları

1. Milyonluk Resim başvuru için www.fox.com.tr sitesindeki başvuru formu doldurulduktan sonra fotoğraf yüklenerek form gönderilmelidir.
2. Milyonluk Resim yarışmasına katılmak için 18 yaşın üstünde olmak gerekir. 18 yaşına girmemiş yarışmacı adaylarının, velilerinden yazılı bir onay belgesi almaları gerekir.
3. Başvuru yapan adaylar, başvuru formundaki bilgileri eksiksiz ve doğru olarak belirtmekle yükümlüdürler. Hatalı ya da eksik bilgilerden dolayı çıkabilecek sıkıntılardan yalnızca yarışmacı adayı sorumludur.
4. 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu ve ilgili mevzuata göre suç sayılabilecek şiddet, cinsellik, hakaret, pornografi, iftira, nefrete teşvik ve müstehcenlik içeren fotoğraflar değerlendirmeye alınmaz. Bu tür fotoğraflarla ilgili paylaşım yapan kişiye hukuki işlem uygulanır ve ceza verilir. Paylaşılan fotoğraflar nedeniyle şikayet gelmesi halinde FOX, hem paylaşım sahibini hem de şikayet eden kişilerin kimliklerini ve bu kişilere ait tüm bilgileri ifşa etme hakkını saklı tutar.
5. Yüklenen fotoğrafların boyutları en çok 8 MP ve 3264 x 2448 piksel çözünürlüğünde olmalıdır. İstenen özelliklere uymayan ve çözünürlüğü yüksek olmayan fotoğraflar değerlendirilmeyecektir.
6. Milyonluk Resim yarışmasına yalnızca gerçek kişiler başvurabilir ve fotoğraf ekleyebilir. Kurum, kuruluş, tüzel kişi veya topluluk namına yapılan yüklemeler ve başvurular geçerli sayılmaz.
7. Yarışmaya başvuran kişi, doldurduğu formdaki bilgileri kendi isteğiyle FOX’a paylaştığını kabul eder. İnternet sitesine yüklenen fotoğrafın mülkiyeti FOX’a geçer ve fotoğraf üzerindeki tüm tasarruf haklarının FOX’a ait olduğunu kayıtsız şartsız kabul etmiş sayılır.
8. Paylaşılan fotoğraflar, FOX ve grup şirketleri tarafından montajlı veya montajsız olarak istenilen programda kullanılabilir. Başvuran kişi, yüklediği fotoğraflara ait tüm mülkiyetin FOX’a geçmesi sebebiyle fotoğrafların paylaşılmasıyla ilgili hiçbir talepte bulunamaz.
9. Başvuru sahibi, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na göre, paylaşmış olduğu fotoğrafın üçüncü kişilere ait kişilik haklarını, maddi ve manevi haklarını ve mevzuatta bulunan diğer tüm haklarını ihlal etmediğini kabul eder. Formda yer alan fotoğrafın üçüncü kişilere ait herhangi bir hakkı ihlal ettiği tespit edildiğinde, FOX ve/veya grup şirketleri bu ihlal nedeniyle ödemek yapmak durumunda kalırlarsa, başvuru sahibi FOX’un yaptığı ödemeyi nakit olarak ve tek seferde FOX’a yapmak zorundadır.
10. FOX ve/veya grup şirketleri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na göre, başvuru yapan kişinin başvuru formunda verdiği kişisel bilgileri ve fotoğrafı hem yerel hem de uluslararası yükümlülüklerini yapmak için yarışma ile alakalı toplayabilir, üzerinde değişiklik yapabilir ve arşivlemek için ülke dışına çıkarabilir.
11. Başvuru sahibi, verdiği bilgilerin işlenme durumunu öğrenme, bilgi alma eksik ya da hatalı işlendiğinde bunun düzeltilmesini talep etme, bilgilerinin ülke içinde ve dışında verildiği üçüncü kişileri öğrenme, bilgilerin işlenmesine dair sebebin geçersiz olması halinde kişisel bilgilerin silinmesini ya da ortadan kaldırılmasını talep etme, bu isteğin üçüncü kişiler tarafından bilinmesini isteme, işlenen bilgilerin otomatik sistemlerce analiz edilmesi halinde aleyhine çıkan sonuçlara itiraz etme, kişisel bilgilerinin ilgili kanuna uygun olmayacak şekilde işlenmesi nedeniyle herhangi bir zarar görmesi durumunda uğradığı zararın giderilmesini isteme gibi haklara sahiptir.
12. Başvuru yapan kişi Katılım Koşulları’nı kabul ettiğinde, verdiği bilgilere ait haklar hususunda FOX tarafından bilgilendirildiğini kabul etmiş ve kişisel bilgilerinin FOX ve/veya grup firmalarınca işlenmesine izin vermiştir.
13. Başvuru sahibi, Milyonluk Resim yarışmasıyla ilgili, FOX’un kendisine e-posta, telefon ve SMS gibi iletişim araçlarıyla ulaşmasına izin verir.
14. FOX grup firmaları, www.fox.com.tr domainli web sitesi ve içeriğinin bütün haklarına sahiptir. Başvuru sahibinin internet sitesini kullanımı, sitede bulunan kullanım koşulları, gizlilik ve çerez politikasına bağlıdır.
15. Yarışmaya katılacakların seçimi FOX ve grup şirketlerinin seçimine tabiidir.
16. FOX istediği zaman insiyatifi dahilinde yapılan başvuruları durdurma/sonlandırma, reddetme ve/veya iptal etme hakkını gizli tutar.
17.Başvuru sahipleri, “Kabul Ediyorum” seçeneğini işaretlediklerinde, Katılım Şartları gereğince, tüm kuralları ve gereklilikleri kendi iradeleri dahilinde kayıtsız şartsız alenen kabul etmiş sayılırlar.

Yorum Yok - YORUM YAZIN

Cevapla