Kim Milyoner Olmak İster Başvuru

Kim Milyoner Olmak İster Başvuru

Dünyaca ünlü yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster?, 2011 yılından beri ATV ekranlarında yayınlanmaktadır.  Her Cumartesi saat 20:00’da yayınlanan programı Murat Yıldırım sunuyor.

2014 yılına kadar Kim Beş Yüz Milyar İster? ismiyle programın sunuculuğunu yapan Kenan Işık, geçirdiği beyin kanaması nedeniyle sunuculuğu bırakınca, yerine pek çok ünlü kişi yarışmayı sunmaya başlamıştır. Selçuk Yöntem’in 3 yıl boyunca sunduğu Kim Milyoner Olmak İster? programını bu yıl Murat Yıldırım sunmaya başlamıştır.

Kim Milyoner Olmak İster Başvuru

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına başvurmak için ATV’nin sitesini ziyaret ederek Programlar sekmesine tıklanmalı, oradan yarışma seçilerek başvuru formuna ulaşılmalıdır. Formdaki bilgiler doğru ve eksiksiz bir biçimde doldurulduktan sonra taahhütnamede belirtilen şartlara uyan bir fotoğraf siteye yüklenerek başvuru tamamlanmalıdır. Başvuru formunun sonunda yer alan “Kişisel verilere ilişkin iletişim metni” kısmı mutlaka okunmalı, paylaşılan fotoğrafların ve bilgilerin ilerde kanal tarafından kullanılması halinde oluşabilecek durumlar hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Pek çok kişi hiçbir katılım şartını okumadan onaylamaya alıştığı için bu tip durumlarda neresi olursa olsun tüm maddeler dikkatli bir şekilde incelenmelidir.

ATV’nin web sitesi dışında hiçbir yerden başvuru formu doldurulmamalı, özellikle başvuru karşılığında ücret isteyen kişilere itibar edilmemelidir. Başvuru yapan adaylar Kim Milyoner Olmak İster iletişim numarası olan 444 88 8 1 telefonu arayarak başvuruları hakkında bilgi sahibi olabilirler.

Kim Milyoner Olmak İster Başvuru Şartları Nelerdir?

Milyonların severek izlediği bilgi yarışması Kim Milyoner Olmak İster programına katılmak için 18 yaşın üstünde olmak dışında özel bir zorunluluk bulunmuyor. Adaylar ATV’nin web sitesindeki formu eksiksiz bir şekilde doldurarak, sorulan soruları doğru ve açıklayıcı bir şekilde yanıtlayarak, kendilerini en iyi yansıtan fotoğrafı yükleyerek başvurularını yapabilirler.

Kim Milyoner Olmak İster Başvuru

Kim Milyoner Olmak İster Başvuru Sonuçları

Yarışmaya katılmak için başvuruda bulunan adaylara, başvurularının onaylanması halinde Kim Milyoner Olmak İster Başvuru Sonuçları hakkında telefonla ulaşılmakta ve bilgi verilmektedir. Adaylar kendilerine bildirilen zamanda mülakata çağrılırlar ve bu mülakat sonucu yarışmaya katılmaya hak kazanırlar.

Yarışma Formatı

Kim Milyoner Olmak İster yarışması 12 sorudan oluşan bir bilgi yarışmasıdır. İkinci soruda 1000 TL ve yedinci soruda 15,000 TL değerinde baraj soruları bulunur. Baraj sorularından sonraki etaplarda yanlış cevap veren yarışmacılar son geçtikleri baraj sorusuna ait ödülü almaya hak kazanırlar. Soruyu bilemeyip çekilirlerse bir önceki doğru cevapladıkları sorunun ödülünü alırlar.

Yarışmacılara telefonla, yarı yarıya, seyirciye sorma ve çift yanıt olmak üzere 4 adet joker hakkı verilir. Bunları 3 tanesi istenilen sorularda kullanılabilir, yalnızca çift yanıt hakkı olan jokeri yedinci sorudan sonra kullanabilmek koşulu vardır. Yenilen formatta “sesli soru” sorulur.  12 soruyu doğru olarak bilen yarışmacılar 1 milyon liralık büyük ödülün sahibi olurlar.

 

Yorum Yok - YORUM YAZIN

Cevapla