Hakan Ekinci Katili Bulundu Mu? Son Dakika (16 Kasım 2017)

Hakan Ekinci Katili Bulundu Mu? Son Dakika (16 Kasım 2017)

Televizyonlarda son dönem yayınlanan gündüz kuşağı programlarında kayıp ve faili meçhul cinayet gibi polisiye olaylar en yaygın olarak işlenen konular haline geldi. Her kanalda bir benzerini görebileceğiniz tarzdaki bu aksiyon programlarının en çok izlenenlerinden biri de, TV 8 ekranlarında izleyiciyle buluşuyor.

TV 8 ekranlarında ünlü sunucu Serap Ezgü’nün sunumuyla hafta içi her gün gündüz kuşağında ekrana gelen Gerçeğin Peşinde programında işlenen dosyalardan bir tanesi, yakın geçmişte ülke gündemine oturdu. Programda, İstanbul Esenyurt’taki evinde ölü bulunan 13 yaşındaki Hakan Ekinci’nin ölümünün arkasındaki sır perdesi aralanmaya çalışıldı.

Hakan Ekinci Katili Bulundu Mu? Son Dakika (16 Kasım 2017)

Hakan Ekinci Ölümü

Hakan Ekinci, dünyaca ünlü bilgisayar oyunu Metin 2’yi oynarken boğazına bir bez bağlanmış ve boğulmuş halde bilgisayarı başında ölü bulundu. Olayın intihar mı, yoksa cinayet mi olduğu uzunca bir süre anlaşılamadı. Aile, olayın intihar olduğu yönündeki iddiaları çoğunlukla reddederken, baba Mehmet Ekinci oğlunun intihar etmesi için herhangi bir sebep bulunmadığını, Hakan’ın derslerinde başarılı olduğunu ve bir sorunu olmadığını, ayrıca oğlunun sözü edilen bilgisayar oyununa bağımlı olmayıp zaman zaman oynadığını, kimsenin kendini bezle bağlayıp boğarak intihar edemeyeceğini savundu.

Hakan Ekinci Son Dakika

Hakan Ekinci’nin ölümüyle ilgili olarak her geçen gün farklı bir iddia ortaya atılıyor. İlk olarak Hakan’ın öldüğü gün bilgisayarının başında bulunan ikinci bir sandalye, olay yerinde bir kişinin daha olduğunu ve Hakan Ekinci’nin ölümünün intihar değil cinayet olduğu şüphesini ortaya atarken bununla ilgili olarak bir süre Hakan’ın abisi Ersin üzerinde iz sürüldü. Abi Ersin, kardeşinin ölümünde herhangi bir payı olmadığını söylerken bir başka iddia yine Hakan Ekinci’nin babası Mehmet Ekinci’den geldi. Baba Mehmet Ekinci; cinayetin 17.00 sularında işlendiğini söylerken başta abi Ersin olmak üzere görgü tanıkları, iddia edilen cinayet saatinden bir buçuk saat kadar önce Hakan’ın yengesi Yeter Hanım’ın Hakan’ın evine girdiğini gördüklerini ifade ettiler. Programın ilerleyen bölümlerinde baba Mehmet Ekinci’nin yengesi Yeter Hanım’a şiddet uyguladığı ortaya çıktı. Cinayetin üzerindeki sır perdesi sürerken aile bireylerinin kavgaları da şiddetle devam ediyor.

 

Yorum Yok - YORUM YAZIN

Cevapla