Hakan Cinayeti Son Dakika Haberleri (20 Ekim 2017)

Hakan Cinayeti Son Dakika Haberleri (20 Ekim 2017)

Hakan Ekinci cinayetinde son durum ne? Cinayetin failleri bulundu mu? Hakan Ekinci cinayeti programda konuşulmaya başlandığı zaman henüz olayın üzerinden 9 gün çekmişti. Acısı taze olan aile canlı yayında zor anlar yaşıyordu. Oğulları Hakan Ekinci’nin katilini bulmak için seferber olmuşlardı. Hakan Ekinci 26 Temmuz günü Esenyurt’ta yaşadığı evde bilgisayarın hemen yanında, yerde ölü halde bulundu. Cesedi ilk gören kişi ağabeyi Ersin Ekinci idi. Ersin Ekinci kardeşi Hakan Ekinci’nin yerde yüzü koyun yattığını ve ellerinin içe dönük olduğunu söyledi.

Bu durum Hakan Ekinci’nin başka bir yerde öldürülüp oraya taşınmış olabileceğini akıllara getirdi. Cinayet üzerine oldukça fazla konuşuldu. Nitekim olayın üzerinden 3 aya yaklaşan bir süre geçti. Ve hala cinayet aydınlanmadı. Programda sunucu Serap Paköz olmak üzere adli tıp uzmanı Taner Güven’de dikkatini çeken bilgileri aktardı. Tecrübelerine dayanarak ortaya çıkan ipuçlarını birleştirmeye ve bir sonuca ulaşmaya çalışıldı. Programda olayın araştırılması tüm hızıyla devam ederken bir gelişme yaşandı. Cinayet büro amirliği olayın kesin suretle intihar olmadığını ve daha ayrıntılı araştırılması gerektiğini söyledi.

Olaya el koyan ekipler araştırmanın selameti açısından bazı konularda gizlilik kararı aldı. Ancak şimdiye kadar edinilen bilgiler ışığında ve ekranlara yansıyan kadarıyla şüpheli listesi bir hayli kabarık olan cinayetin araştırılması durdurulmadı. Listede en yakından en uzağa birçok isim bulunuyor. Yakın akrabaların bu cinayeti işlemiş olabileceği aile üyelerinin daha çok üzerinde durduğu bir konu. Nitekim bu iddialarını güçlendiren birçok kanıt ortada bulunuyor.

Aynı apartmanda yaşadıkları kardeşler olay günü hakkında net bir yargıya hiçbir zaman varamadı. Hal böyle olunca dikkatler o yöne defalarca çevrildi ve isimleri listeye mecburen eklendi. Kesin sonuç olmamakla birlikte isimleri listeden bulunan aile üyeleri ve akrabalar sorguya alındı. Şu ana kadar ekipleri katile götürecek bir olay yaşanmadı. Ancak derin incelemeler devam etmekte. Öyle görünüyor ki Hakan Ekinci’nin katilini bulmaya bir hayli yaklaşıldı.

Yorum Yok - YORUM YAZIN

Cevapla