Gerçeğin Peşinde Zehra ve Korhan Olayında Yeni Gelişmeler

Gerçeğin Peşinde Zehra ve Korhan Olayında Yeni Gelişmeler

Gerçeğin Peşinde son dakika gelişmeleri, 8,5 aydır kayıp olan Korhan ve Zehra ile ilgili yeni gelişmeler var. Zehra Çaycı’nın ve Korhan’ın, kayboldukları günden bir önceki gün olan 10 Ağustos’taki telefon kayıtlarının yayınlandığı programda, Zehra’yı sabah 7’de arayan kişinin kim olduğu belirlenemedi.

Gerçeğin Peşinde Zehra ve Korhan Öldürüldü Mü?

Kayıp gençlerin cinayete kurban gittikleri ihtimali kuvvetlenirken, canlı yayına bağlanan Zehra Çaycı’nın kuzenleri Şevket Bey ve Alaaddin Bey, olayla ilgili bildiklerini anlattı. Aladdin Bey, Isparta Devlet Hastanesi’nden emekli olduğunu, 2011 döneminde Besici Ali’nin ablası İlkay Hanım’ın 1 yıl boyunca hastane kantinini işlettiğini, Zehra’nın da orada 1,5 ay çalıştığını söyleyince işler karıştı. Besici Ali, verdiği ifadede Zehra’yı tanımadığını söylemişti. Fakat ablasının yanında çalışan bir kızı tanımama olasılığının çok düşük olduğu düşünülürse, verdiği tüm ifadelerin asılsız olma ihtimali var. Bu bilgiyle birlikte Ali’nin yalan beyanda bulunduğu ortaya çıktı.

Gerçeğin Peşinde Zehra ve Korhan Olayında Yeni Gelişmeler

Alaaddin Bey, o dönemde Besici Ali’yi görüp görmediğini hatırlamadığını, çünkü dikkatini çekecek bir durum olmadığını sözlerine ekledi. Zehra’nın kantinde neden bu kadar kısa süre çalıştığı sorulduğunda, mikrofonu Zehra’nın annesi Kezban Hanım aldı. Zehra, o dönemde çocuklarının babasıyla tanışmış ve evlenmiş, sonra da hamile kalmıştı. Bu yüzden kantinde kısa bir süre çalışmıştı.

35 yaşında, 3 çocuk babası, eşinden boşanmış Korhan ile 2 çocuk annesi ve boşanmış Zehra’nın birlikte kaybolmalarının ardındaki sır bir türlü çözülemedi. Çiftin öldürülmüş olabileceği şüphesi artık ağır basmaya başladı.

Sözü alan Şevket Bey’de farklı iddialar dile getirdi. Korhan’ın Zehra’ya zarar vermiş olabileceğini, Korhan’ın arkadaşı olan Besici Ali’nin ise sadece arkadaşını korumak için Zehra’yı tanımadığını söylemiş olabileceğini ifade etti. Belki de Besici Ali, kaybolma olayındaki kilit isim değildir dedi. Korhan’ın yaşadığını, Zehra’nın ise öldürülmüş olabileceğine inandığını ifade etti.

Gerçeğin Peşinde Son Dakika Gelişmeleri

Korhan ve Zehra olayının dışında Gerçeğin Peşinde programında konuşulan konulardan biri de öz annesini arayan Hilal Sönmez’in dramı oldu. 28 yıl önce, Harem’de bir kundak içinde terk edilen Hilal Hanım, sahip olduğu doğum lekesinin ayırt edici bir özellik olduğunu ve herkeste bulunamayacağını ifade etti.

Cevapla