Gerçeğin Peşinde Son Dakika Gelişmeleri (21 Mayıs 2018)

Gerçeğin Peşinde Son Dakika Gelişmeleri (21 Mayıs 2018)

Gerçeğin Peşinde son dakika gelişmeleri, son derece kan donduran bir cinayet ile karşımıza çıkıyor. Murat Taşocak, geçtiğimiz günlerde kızını, eski eşine yani annesine bırakmaya giderken, bıraktıktan sonra feci bir şekilde  hayatını kaybetmişti. Cinayetin büyük ses getirmesi, ailenin işin peşini bırakmaması ve emniyet güçlerinin yürütmüş oldukları çabalar, olayın ilerleyen zamanlarda daha da çok sarpa saracağını gösteriyor. Bu durumun nedeni ise verilen ifadeler ile olay yeri inceleme raporlarının çelişkili olması. Planlı bir cinayet olma ihtimalleri iyiden iyiye kuvvetlenmişken, durumun ilerleyen zamanlarda nasıl sonuçlanacağı ve bu cinayetin kimler tarafından işlendiği, tamamıyla merak konusu. Gerçeğin Peşinde programı, konu üzerinde fazlasıyla yoğunlaşmış durumdayken, emniyet güçleri de cinayetin çözülebilmesi adına ciddi anlamda büyük çaba sarf ediyor.

Gerçeğin Peşinde Son Dakika Gelişmeleri (21 Mayıs 2018)

Gerçeğin Peşinde programının önemli konularından biri diğer ise kızını arayan Fati Hanım’ın hikayesi. 1900’lü yılların sonlarında eşinden boşanan Fati Hanım, kızını da eşiyle birlikte bırakmış veyahut bu duruma zorlanmıştı. Eski eşi ise kızına annesinin öldüğünü söylemiş ve bu sayede kızının annesini bir daha sormaması adına ortaya bir set koymuş, araştırıp bulmaması için de böyle bir yalanı tercih etmişti. Yıllar sonra kızının hasretine dayanamayan Fati Hanım, kendi çabaları ile kızını arasa da, bulamamış ve bir türlü kızına ulaşamamıştı. En son Gerçeğin Peşinde programından yardım isteyen Fati Hanım, kızını bulmaya çok yaklaştı. Kızının bu duruma bakış açısı son derece merak edilirken, Fati Hanım’ın kızına kavuşup kavuşamayacağı, kızının bu duruma ne cevap vereceği netleşecek gibi görünüyor.

Gerçeğin Peşinde bugün, günlerdir üzerinde durduğu ve durmaya devam edeceği bir cinayet vakasıyla ekran başına çıkıyor. Çağdaş Adıgüzel’in, Ekrem E. tarafından öldürülmesi ve Ekrem E’nin halen daha firar olması, programın gündemini hayli meşgul ediyor. Öte yandan ekiplerin yapmış oldukları çalışmalar sonucunda, yeni yeni birçok detayın ortaya çıkması, olayın ne denli büyük olduğunu gözler önüne seriyor. Ekrem E.’nin nerede saklandığı ve yurtdışına kaçıp kaçmadığı ise en çok merak edilen soruların başında yer alıyor.

Cevapla