Gerçeğin Peşinde Son Dakika Gelişmeleri (18 Aralık 2017)

Gerçeğin Peşinde Son Dakika Gelişmeleri (18 Aralık 2017)

Serap Paköz’ün sunumuyla hafta içi her gün TV 8 ekranlarında seyircisiyle buluşan Gerçeğin Peşinde, esrarengiz dosyaları açıklığa kavuşturmaya ve sır perdesini aralamaya devam ediyor. Her geçen gün izleyici kitlesini arttıran Gerçeğin Peşinde son dakika gelişmeleri, geçtiğimiz hafta yine birbirinden çarpıcı gelişmeleri ve istihbarattaki müthiş başarısıyla ekranlardaydı.

Gerçeğin Peşinde Son Dakika Gelişmeleri (18 Aralık 2017)

Gerçeğin Peşinde Son Dakika Gelişmeleri

Gerçeğin Peşinde’de ilk olarak Fatma Hanım’ın başına gelen dolandırıcılık olayı işlendi. Eşi, Fatma Hanım’ı eski eşiyle aldatarak ve maddi birikimlerini de elinden alarak çocuklarıyla birlikte ortadan kaybolmuştu. Fatma Hanım’ın eşi birlikte yaşadıkları evi satarak, borç aldığı gerekçesiyle eski eşine ve çocuklarına vereceğini söylüyordu. Ortaya çıkan anlaşmazlık dolayısıyla ev icralık olmuştu. Gerçeğin Peşinde programında bu durum, tüm hukuki zeminiyle birlikte ele alındı. Fatma Hanım’ın eşi de telefonla yayına bağlanarak hakkındaki dolandırıcılık ve şiddet iddialarını reddetti ve eski eşine borcu olduğu için evi verdiğini belirtti. Fatma Hanım’ın arkadaşı ise yayına telefonla bağlanarak Fatma Hanım’ın şiddete maruz kaldığını, hatta sığınma evine dahi başvurduğunu belirtti.

Programda bir başka işlenen konu ise bireysel silahlanmaydı. İzmir’de öğretmenini öldüren iki öğrencinin ele alındığı programda bireysel silahlanmanın sakıncasına vurgu yapıldı. Cinayetin ayrıntılarının verildiği programın bu bölümü, gençler ve aileleri için ibretlik mesajlar ve aydınlatıcı bilgilerle doluydu.

Erzurum’da özel okulda öğrenim gören otizmli öğrencinin gördüğü şiddet ise programın bir başka ana konusuydu. Çocuğun annesi canlı yayına katıldı, görüntüler eşliğinde çocuğunun yaşadıklarını anlattı. Çocuğa yapılan fiziksel ve psikolojik şiddetin tümüyle ifşa edildiği olayda, anne elindeki video kayıtlarıyla birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gitti ve gereken mercilere şikayetlerde bulundu. Olay kadar, okul müdürü ve yetkililerinin anneye olan tepkileri de dikkat çekti. Serap Paköz’ün ekrana taşıdığı İstanbul Beykoz’da benzer bir olayın yaşadığı olayda gereken ceza verilmiş ve okul kapatılmıştı. Tıpkı o davadaki gibi bu olayda da okulun kapatılması bekleniyor.

Tüm bu olayların sonuçlarının ve yetkililere duyurulması, farkındalık yaratılması istenen benzer olayların seyirciyle buluşacağı Gerçeğin Peşinde, 18 Aralık Pazartesi gününden itibaren hafta içi her gün TV 8 ekranlarında.

 

Cevapla