Gerçeğin Peşinde Son Dakika Gelişmeleri (13 Nisan 2018)

Gerçeğin Peşinde Son Dakika Gelişmeleri (13 Nisan 2018)

Tv 8’in gündüz kuşağı programlarından Gerçeğin Peşinde son dakika gelişmelerinde, 21 yaşındaki Alara’nın bir otel odasında asılı bulunmasının ardındaki sırlar araştırılmaya devam ediliyor. 8 aydır kayıp olan Korhan ve Zehra olayı ile ilgili olarak, baş şüpheli konumundaki Besici Ali’nin arabasını satması gündeme geldi. Programda konuşulan bir başka konu ise 36 yaşındaki Mine Gül’ün kocası tarafından dolandırılması oldu.

Gerçeğin Peşinde Son Dakika Gelişmeleri

Alara’nın, hocasının banyosunda, boynuna bir tişört geçirilmiş bir halde ölü bulunması ile ilgili olarak 4 kez test yapıldı. 50 kilogram ağırlığındaki Alara’nın intihar mı ettiği yoksa boğulduktan sonra mı asıldığının anlaşılması için duşakabine 50 kilogramlık çimento, öncelikle bir tişörtle bağlandı. Ağırlık serbest bırakılınca tişört yırtıldı. Test ikinci kez tekrarlandı ve sonuç yine aynı oldu. Üçüncü denemede ağırlık tişört yerine sağlam bir iple bağlandı. Duşakabin yine ağırlığı taşıyamadı. Son denemede kalın bir halatla duşakabine bağlanan ağırlık serbest bırakıldığında, duşakabinin camları patladı, demiri eğrildi. Testler sonucunda duşakabinin Alara’nın kilosunda birini taşıyamayacağı kesinleşmiş oldu.

Gerçeğin Peşinde Son Dakika Gelişmeleri

Korhan ve Zehra Yaşıyor Mu?

Gerçeğin Peşinde programında konuşulan başka bir konu da 8 aydır kayıp olan Korhan ve Zehra olayı oldu. Şüphelilerden biri olan besici Ali, son aylarda 3 araç değiştirdiğini söyledi. Korhan ve Zehra’yı arabasına almadığını, eğer arabasında gördülerse, o aracın değiştirmiş olduğu araçlardan biri olabileceğini söyledi.

Ulaşılan bilgilere göre Korhan ve Zehra’nın telefon sinyallerinin aynı anda kesilmediği, önce Zehra’nın, birkaç dakika sonra ise Korhan’ın telefon sinyali kesildi. Korhan’ın, arandığı için mi kaçtığı sorusu akılları kurcalarken, olayla ilgili ilginç gelişmeler yaşandı. Korhan’ın kaybolmasının ardında uyuşturucu kaçakçılığı gibi işlerin olabileceği bilgisine ulaşan Gerçeğin Peşinde ekibi, Korhan’ın ölmüş olabileceğini söyledi.

Zehra’nın annesi Fatıma Hanım olayın kilit isminin besici Ali olduğunu, tüm ifadelerinin çelişkili olduğunu ve Ali’nin kesinlikle güvenilmez biri olduğunu söyledi. Ali’nin bildiği her şeyi artık söylemesi gerektiğini, bu kadar beklemesinin anlamsız olduğunu da sözlerine ekledi. Bu kadar süredir kayıp olan gençlerin bir cinayet nedeniyle mi ortaya çıkmadıkları yoksa öldükleri için mi bulunamadıkları bilinmiyor.

Cevapla