Gerçeğin Peşinde Neşadiye Bulundu Mu? Son Gelişmeler (9 Ekim 2017)

Gerçeğin Peşinde Neşadiye Bulundu Mu? Son Gelişmeler (9 Ekim 2017)

7 yıldır kayıp olan Neşadiye’den haber alınamıyor. Öldürülmüş olabileceğinden şüphelenen aile kızlarının ahvalini merak ediyor. Neşadiye Ersan 18 Kasım 2010 tarihinde arkadaşı Nihal’in evine gideceğini söylerek evden çıktı. O günden sonra haber alınamayan Neşadiye öldürülmüş olabilir mi? Neşadiye Ersan’ın kardeşi canlı yayına bağlandı ve bildiklerini anlattı. Ablasının kaybolduğu dönemlerde askerde olan Ramazan Ersan kurban bayramının 3. günü olayın olduğunu belirtti. Bilgi Teknolojileri Kurumundan alınan bilgilere göre 18 Kasım tarihli günde yani Neşadiyenin kaybolduğu gün kendi telefonuna ait 16 cevapsız arama bulunuyor. Serap Paköz canlı yayında Ramazan Ersan’a kimlerden şüphelendiğini sordu.

Ramazan Ersan emin olmamakla birlikte o dönemlerde Neşadiye Ersanîn sevgilisi olan Okay’dan şüphelendiğini belirtti. Yapılan araştırmalara göre Okay isimli şahıs olay zamanı askerde imiş ve kayıtlara göre de o tarihte hiçbir izin kullanmamış. Bu bilgi iddiaları zayıflatırken bir başka iddianın ortaya atılmasına sebep oldu.

Yapılan yorumlara göre Neşadiye’nin yaşadığı yerde bulunan arkadaşlarından birine ondan intikam almak amaçlı olarak yaptırmış olabileceği akıllara geldi. Neşadiye’ye ait telefonun sinyalleri incelendiğinde yakın tarihlerden birinde sinyalin Ankara Sincan’dan geldiği bildirildi. Ablası Neşadiye ortadan kaybolduktan sonra olay hakkında daha çok bilgiye sahip olmak için bilişim hukuku yüksek lisansı yapan Ramazan Ersan yaptığı incelemeler sonucu sinyalin Keçiören Bağlumdan geldiğini aktardı.Aile kızlarını ölü yada diri artık bulmak istiyor.

Cevapla