Gerçeğin Peşinde Gülşah ve Turgut Olayında Yeni Gelişme

Gerçeğin Peşinde Gülşah ve Turgut Olayında Yeni Gelişme

Gerçeğin Peşinde programı, son yayınında 9 yıl önce 6 ay arayla kaybolan Gülşah ve Turgut olayı ile ilgili yeni gelişmeleri izleyicilerle paylaştı. Gülşah ve Turgut’un kaybolmasının ardından yapılan çalışmalarda, bambaşka olaylara ulaşıldı. Yasemin, Turgut, Gülşah, Abbas ve Veli’nin kayıpları ile ilgili olarak şüpheler tek bir kişinin üzerinde yoğunlaşıyor. Bu isim tabi ki ceza evindeki Osman oldu.

Gerçeğin Peşinde Gülşah ve Turgut Olayında Yeni Gelişme

Gerçeğin Peşinde Gülşah ve Turgut Olayında Yeni Gelişme

Olayla ilgili olarak ulaşılan son bilgilerde Osman’ın ceza evindeyken Turgut’un arkadaşı Ömer’e bir mektup yazdığı ortaya çıktı. Ömer, Osman’la ilgili bazı meseleler yüzünden ceza evine girmişti. Osman’ın Ömer’e yazdığı mektupta, Turgut’un para yüzünden bazı kirli işlere karıştığı, Turgut yüzünden kendisinin ceza evine girdiği ve Turgut’un aralarında olmamasının herkes için daha hayırlı olacağı yazılıydı. Bu yazılanlar üzerine gözler Turgut’un annesine çevrildi. Çünkü Turgut’un annesi, oğlunun asla para ile işi olmadığını ve hiçbir şekilde para yüzünden kötü işler yapmayacağını söylemişti.

Yazılan mektupla ilgili olarak kısa süreli bir tartışma yaşandı. Osman, kendisine yapılan bir ihaneti asla affetmeyecek ve kolay kolay sindirmeyecek biri. Bu yüzden eğer Turgut ona ihanet ettiyse, mutlaka cezasını kesmiş olabileceği düşünülüyor. Sorulara net cevap vermeyen Ömer ise, konunun aydınlatılması için çok fazla yardımcı olamadı.

Canlı yayında Turgut’un kuzeni Kenan’a Çalhan’a bağlanıldı. Osman’ı da tanıyan Kenan, mektup olayını bilmediğini fakat Osman’ın Aynur isimli biriyle bir ticaret yaptığını ve Aynur’un bir süre sonra öldürüldüğünü bildiğini söyledi. Osman ile Turgut arasında çıkan ticaret anlaşmazlığı, ikilinin yollarını ayırmasına neden olmuş. Zannedildiği ya da yansıtıldığı gibi Gülşah ile Turgut arasındaki ilişkiden değil, Turgut ile Osman arasındaki ticari anlaşmazlıktan dolayı gençlerin kaybolduğu sonucu ortaya çıkıyor. Turgut’un Osman’ı şikayet etmekle tehdit ettiği, bu yüzden Osman’ın zor durumda kaldığından şüphe ediliyor. Osman, Turgut’un çok fazla şey bildiği için onu bir engel olarak görüyor olabilir. Bu nedenle Turgut’un kaybolması ile ilgili hala baş şüpheli Osman olarak görülüyor. Ömer’e sorulan sorulardan net cevaplar alınmaması, Ömer’in bildiklerini saklaması, araştırmanın seyrini zorlaştırıyor.

Cevapla