Gerçeğin Peşinde Dilara Kandak Cinayeti

Gerçeğin Peşinde Dilara Kandak Cinayeti

Gerçeğin Peşinde Dilara Kandak cinayeti, tüm Türkiye tarafından duyulmuş ve kan donduran bir cinayet olarak kayıtlara geçmişti. Dilara Kandak’ın cesedi geçtiğimiz günlerde Antalya’da bir battaniye sarılı halde çıplak olarak bulunmuş, polis olayla ilgili geniş kapsamlı soruşturma başlatmıştı. Antalya’nın Korkuteli ilçesinde Alaaddin Mahallesi civarında bulunan bir ormanlık alana gömülmüş ceset, bölgede bulunan kişiler tarafından bulunmuştu. Olayın son derece dehşet verici olmasından dolayı, polis katilin peşine anında düşerken, olay Gerçeğin Peşinde programında da ele alındı. 2 çocuk annesi olan ve 23 yaşında olan Dilara Kandak’ı kimlerin hangi amaçla öldürdüğü merak konusuyken, olayla ilgili birtakım şüpheliler de hem güvenlik güçleri hem de Gerçeğin Peşinde programı sayesinde inceleniyor.

Gerçeğin Peşinde Dilara Kandak Cinayeti

Gerçeğin Peşinde Dilara Kandak Cinayeti

Gerçeğin Peşinde programı olayın peşine düşerken, cinayetin aydınlatılması adına gerek canlı bağlantılar gerekse Gerçeğin Peşinde ekiplerinin, Dilara Kandak’ın yakınlarından almış olduğu ifadeler doğrultusunda çözülebilmesi adına büyük bir çaba gösteriliyor. Gerçeğin Peşinde programından yapılan açıklamada da, belirtilen en önemli noktalarda biri, şuan vakayla ilgili büyük bir bilgi kirliliğinin olması. Bu bilgi kirliliği nedeniyle olayla ilgili birçok kişinin yanlış bilgilendirilmesi, bununla birlikte olayın faillerinin de bu sayede kaçabilecek olması ihtimali, her iki tarafın da en çok çekindiği konulardan biri. Bu bilgi kirliliğinin ortadan kalkması için işe koyulan Gerçeğin Peşinde programı, bu sayede cinayetin aydınlatılması adına ilk adımı attı diyebiliriz.

Gerçeğin Peşinde bugün, Dilara Kandak’ın babasına ulaşarak, konu hakkında net bilgiler aldı. Alınan bilgilere göre olayla henüz bir gözaltı söz konusu değilken, olayla ilgili net şüpheliler de duyurulmuyor. Şüphelilerin kaçmaması ya da bir daha bulunamaması adına bu duyuru yapılmazken, yine Gerçeğin Peşinde programına göre olayla ilgili çemberin oldukça daraldığı verilen bilgiler arasında yer aldı. Gerçeğin Peşinde programı da bu konuyla ilgili emniyetle birlikte ortak hareket ederken, Dilara Kandak’ın babası konuyla ilgili çok açıklama yapmadı. Ayrıca cinayet hakkında yapılan söylemlerin azalması, şimdilik Gerçeğin Peşinde programının tek hedefi. Bakalım Gerçeğin Peşinde programında da söylendiği gibi cinayet 1 ya da 2 gün içerisinde çözülmesi bekleniyor?

 

Cevapla