Gerçeğin Peşinde Alara’nın İntihar Girişiminde Son Durum

Gerçeğin Peşinde Alara’nın İntihar Girişiminde Son Durum

Yaklaşık 8 aydır kayıp olan Korhan ve Zehra olayını çözebilmek için Gerçeğin Peşinde ekibi canla başla çalışıyor. Zehra’nın ailesi, kızını tanıyan bir kişinin öldürdüğünü iddia ediyor. Alara’nın öldürülmesi olayının yanı sıra, kayıp Sevilay ve arkadaşının bulunamayışı olayı gibi konular, programın gündemini oluşturdu.

Gerçeğin Peşinde Alara’nın İntihar Girişiminde Son Durum

22 yaşında intihar girişiminde bulunan Hukuk Fakültesi öğrencisi Alara, gittiği bir gezide gizemli bir şekilde hayatını kaybetti. Hayat dolu genç kızın neden böyle bir şey yaptığı henüz çözülemedi. Toplumsal olaylara duyarlı bir öğrenci olan Alara’nın sır dolu ölümü araştırılmaya devam ediliyor. Alara’nın dayısı Gencer Bey, yiğeninin ölümü dolayısıyla hala şokta.

Gerçeğin Peşinde Alara'nın İntihar Girişiminde Son Durum

Alara’ya en yakın olan kişi, dayısıydı. Bu yüzden ilk olarak dayısının dinlenilmesine karar verildi. Gencer Bey, otel odasında hocasının tişörtüne sarılı bir şekilde bulunan Alara’nın öldürülmüş olabileceğini söylüyor. Bir tişörtün bir insanı taşıyamayacağı iddiaları, genç kızın intihar şüphelerini çürütüyor.

Okuldaki hukuk kulübünün başkanlarından biri olan Alara, düzenlediği gezi sırasında kaldıkları otelde alkol aldıktan sonra öldü. İhtisas yapmaya çalıştığı bölümdeki hocası ile ilişkisi olduğu ortaya çıkan ve hocasından ayrılmak istediği öğrenilen Alara’nın ölümü gizemini koruyor.

Korhan ve Zehra Dosyasında Son Dakika Gelişmeleri

Kayboluşlarının üzerinden 8 ay geçen Korhan ve Zehra dosyasında gelişmeler yaşanıyor. Gençlerin öldüğüne dair bir bilgi henüz bulunamadı. Korhan’ın kesinleşmiş 7 yıllık hapis cezasının olduğunun ortaya çıkması, işleri karmaşık bir hale getirdi. Korhan’ın annesi, Korhan’ın bir ceza aldığını fakat bunun kesinleşmiş olduğundan haberi olmadığını söyledi. Annenin bu durumu Gerçeğin Peşinde ekiplerine bildirmeyişi, Serap Hanım’ın sinirlenmesine neden oldu. Korhan’ın, aldığı ceza nedeniyle kaçtığını düşünen Serap Hanım, sözü Zehra’nın annesine bıraktı.

Kızının kimsenin peşinden gitmeyecek biri olduğunu, hele ki Korhan gibi cezası olan biriyle asla kaçmayacak biri olduğunu söyleyen gözü yaşlı kadın, duruma çok şaşırdığını ve üzüldüğünü söyledi. Besici Ali’nin gerçekleri sakladığını söyleyen kadın, Ali’nin çocuğu olmadığı için hissettiklerini anlamasının mümkün olmadığını söyledi. Ali’nin Korhan’la ilgili bildiklerini artık anlatması gerektiğini ve artık dayanamadıklarını da sözlerine ekledi.

Cevapla