Esra Erol’da İzle (18 Mayıs 2018)

Esra Erol’da İzle (18 Mayıs 2018)

Esra Erol’da programında 55 yıldır anne özlemiyle yanıp tutuşan Faruk Bey’in dramı ekranlara taşındı. Faruk Bey, 1,5 yaşındayken annesinden ayrılmıştı. 94 yaşındaki kadının öldüğünü ise ilk kez Esra Erol’da programında öğrendi.

Esra Erol’da İzle (18 Mayıs 2018)

Programda konuşulan bir başka konu ise 1979 yılında kaybolan Zeynep Çiriş oldu. En son Kahramanmaraş’ın Yol Yalı Köyü’nde görülen Zeynep Çiriş, 38 yıldır kayıp. Olayla ilgili yapılan soruşturmalarda Zeynep’in öz dayısının kaçırdığı ve sattığı yönünde iddialar var. Zeynep Çiriş; eşi, kayınvalidesi ve görümcesiyle yaşadığı sorunlar nedeniyle evden ayrılmış ve babasının yanına gitmiş. O günden beri hiçbir haber alınamayan Zeynep hakkında, köy sakinleri dayı Halit Demirtaş tarafından bir aileye satıldığını ve kötü yola düşürüldüğünü iddia ediyor.

Köyün yarısının akraba olduğu biliniyor. Zeynep ile kocası da kuzen çocuklarıymış. Köydeki amcalar, yeğenlerinin böyle bir şeye karışamayacağını, çünkü böyle bir olayın aile yapılarına ters olduğunu söyledi.

Esra Erol'da İzle (18 Mayıs 2018)

Perihan Abla Çocuklarıyla Barışacak Mı?

79 yaşındaki Perihan abla, ikinci baharını yaşamak için evlenmiş fakat çocukları, annelerinin yaptığı evliliği onaylamamış. 5 yıldır çocuklarıyla konuşmayan Perihan abla, Esra Erol’a başvurarak çocuklarına olan hasretini ifade etti. Çocuklarının kendisiyle görüşmesini istediğini söyleyen yaşlı kadın, ekranlardan oğluna ve kızına seslendi. Yeni kocasıyla birlikte çok mutlu olduğunu ve evlenerek yanlış bir karar vermediğini söyleyen yaşlı kadın, çok mutlu olduğunu, mutluluğuna gölge düşüren tek şeyin ise çocuklarıyla görüşememek acısı olduğunu söyledi.

Aradan geçen 5 yıl boyunca Perihan Abla’nın ne kızı ne de oğlu onu arayıp sormamış. Bu duruma çok içerleyen yaşlı kadın, kocasının çok iyi bir insan olduğunu, kendisini asla üzmediğini, bu nedenle çocuklarının içinin rahat etmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Kocasıyla olan evliliğinde hiçbir sorun yaşamadıklarını, bir an önce çocuklarına kavuşmak istediğini söyleyen Perihan Abla, bu hasretin artık bitmesini istiyor. Bu yüzden Esra Erol’a başvurdu. Esra Erol ve ekibine güvenen Perihan Abla, kızı ve oğluyla barışmak için sabırsızlıkla bekliyor. Yeni kocasının da çocuklarını severek kabul edeceğini ve çocukları onay verdiği taktirde çok mutlu bir aile olacaklarını söylüyor.

Cevapla