Esra Erol’da Elvida Uysal ve Soner Uysal Barışacak Mı?

Esra Erol’da Elvida Uysal ve Soner Uysal Barışacak Mı?

Esra Erol’da programı, Esra Erol’a hazırlanan bir doğum günü sürprizi ile başladı. Yayına katılan izleyicilerin ellerindeki “seni seviyoruz Esra” yazılı pankartlar, Esra Erol’u çok duygulandırdı. Tebriklerin ardından bir önceki bölümde açıklığa kavuşturulamayan konulara geçen Esra Erol, ilk olarak Elvida Uysal ve Soner Uysal’ı konuk etti.

Esra Erol’da Elvida Uysal ve Soner Uysal Barışacak Mı?

Elvida Uysal, 78 gün önce 23 Şubat tarihinde bir not bırakarak, eşini ve 2 çocuğunu terk etmişti. Sabah 8:30’da evden çıkan kadın bir daha eve dönmemiş ve ilgisizliğinden şikayet ettiği kocasına 2 çocuğunu bırakmıştı. Programa avukatı ile birlikte gelen Elvida Uysal, Soner Uysal’dan boşanmak istediğini söylerken boşanma gerekçesi olarak da kocasının ilgisizliğini, kendisine psikolojik şiddet uyguladığını ve kardeşleri ile görüşmesini istemediğini gösterdi.

Esra Erol'da Elvida Uysal ve Soner Uysal Barışacak Mı?

Esra Erol, çiftin bir şansları daha olup olmadığını sorunca, Soner Bey Elvida Hanım’ın isteklerini yapabileceğini ve devam edebileceklerini söyledi. Fakat Elvida Hanım, duygusal olarak her şeyi kafasında bitirdiğini ve evliliğe çocuklar için de olsa devam edemeyeceğini söyledi. İstanbul’da yaşamak istediğini, Karabük’te kalmak istemediğini söyleyince, Soner Bey İstanbul’a taşınabileceklerini, gerekirse bir yıl boyunca gözetim altında kalabileceklerini de söyledi. Elvida Hanım hiçbir şekilde barışmaya razı olmadı.

Elvida Hanım Barışmak İstemiyor

Çocukların velayeti konusunda Soner Bey oldukça ılımlı davrandı. Boşanırlarsa haftada bir kez Elvida Hanım’a çocukları gösterebileceğini, hiçbir şekilde zorluk çıkarmayacağını ifade etti. Elvida Hanım ise çocukların velayetini almak konusunda kararsız kaldı. Oldukça başarılı olan iki çocuğun eğitimlerine aynı şekilde devam etmeleri için bulundukları yerden taşınmamaları gerekiyor, bu da velayetin babalarında kalmasını gerektiriyor. Çocukların eğitim hayatlarının sekteye uğramaması ve aynı başarıda devam etmeleri için gerekirse Elvida Hanım 1 yıl boyunca Karabük’te kalabileceğini söyledi. Ayrı bir eve çıkarak, çocukların ayrılık sürecine alışmalarını bekleyeceğini ifade eden Elvida Hanım, hiçbir şekilde kocası ile birlikte olamayacağını söyledi.

Elvida Hanım daha fazla yıpranmadan, birbirlerini üzmeden bu süreci bir an önce bitirmek istiyor. Soner Uysal’ın ılımlı yaklaşımı, genç kadını kararından döndüremedi. Yeni bir hayat kurak isteyen Elvida Hanım, çocukların iyiliği için bile olsa bu evliliği devam ettirmek istemiyor.

Cevapla