Diriliş Ertuğrul 96. Bölüm İzle (Fragman)

Diriliş Ertuğrul 96. Bölüm İzle (Fragman)

Her Çarşamba günü TRT1 ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul, dördüncü sezonunda yine izlenme rekorları kırıyor. Diriliş Ertuğrul 96. bölüm içinde aksiyon dolu sahneler yaşandı. Ertuğrul’un köle tüccarının elinden kurtulması, Hanlı Pazar’ın satışı ve Ares’in akıbeti ilgiyle izlendi.

Diriliş Ertuğrul 96. Bölüm

Köle satan Simko ve Tekfur Ares’in adamlarını büyük bir güçlükle yenen Ertuğrul obasına döner. Ertuğrul’un dönmesiyle birlikte obada adeta bir bayram havası yaşanır, herkes çok mutlu olur. Ertuğrul, heyecanı yatışmadan kötü bir haber öğrenir. Dündar, Hanlı Pazar’ı satmak üzeredir. Ertuğrul hemen harekete geçer ve Alpleriyle birlikte Hanlı Pazar’a gider. Ertuğrul, Hanlı Pazar’ın satılmasını engelleyebilecek midir? Satış sözleşmesi imzalanmadan Ertuğrul olaya yetişebilecek midir? Bu mevzu karşısında Dündar Bey’e karşı nasıl bir tavır takınacaktır? Ares, Ertuğrul’a tuzak kurmasının bedelini ödeyecek midir? Ares’i nasıl bir son bekliyor? Ertuğrul yokken obada neler olmuştur ve Ertuğrul döndükten sonra neler değişecektir? Ertuğrul hem beyliğini hem de Hanlı Pazar’ı kurtarabilecek midir? Diriliş Ertuğrul 96. bölüm, Ertuğrul ve Dündar Bey arasındaki mücadelenin iyice alevlendiği sahnelerle dolu.

Diriliş Ertuğrul 96. Bölüm İzle (Fragman)

Diriliş Ertuğrul Son Bölüm

Dündar Bey ile Ertuğrul, Hanlı Pazar konusunda ne yapacaklar? Aralarında bir anlaşmazlık çıkacak mı? Ertuğrul çok değer verdiği Hanlı Pazar için neler düşünüyor? Tekfur Ares ve Emir Saadeddin’in Ertuğrul’un dönmesiyle planları değişecek mi? Ne yapmayı düşünüyorlar? Birleşip, Ertuğrul’u yok etme girişimlerine devam mı edecekler?

Diriliş Ertuğrul Konusu

Anadolu ve Mezopotamya’da göçebe hayatı yaşayan Kayılar, bulundukları zor şartlardan kurtulmak için bir yurt aramaya başlarlar. Fakat bunu başarmak için pek çok kişiyle savaşmaları gerekir. Başlıca düşmanları Türkmen Beyleri, Moğollar ve Tapınak Şövalyeleri’dir. Obanın beyi Ertuğrul, bu büyük sorumluluğu alır ve Kayı Boyu için Moğollar’la savaşır. Bu uğurda kardeşinden ayrılması gerekir.

Önceki sezonlarda Ertuğrul Bey ve Kayılar, pek çok düşmanla savaşıyordu.  Bu sezonda yeni düşmanlarla mücadele eden Kayılar’ın Anadolu’ya nasıl yerleştikleri ve onlara karşı gelenlerle nasıl zorlu mücadeleler içinde oldukları gösteriliyor. Osmanlı İmparatorluğu’nun temellerinin atıldığı dizinin her bölümü ilgiyle izleniyor ve sonraki bölümler merakla bekleniyor.

Yorum Yok - YORUM YAZIN

Cevapla