Çukur 21. Bölüm İzle

Çukur 21. Bölüm İzle

Çukur 21. bölüm ilk sahnesi, 20. bölümün ardından hemen yayınlanmış ve bazı detaylar birçok kişi tarafından büyük ilgi toplamıştı. Her hafta yeni bir heyecan ve yeni bir macera ile karşımıza çıkan Çukur, geçen bölümde Aliço’nun dramını işlemiş ve bu sahne izleyenlerin çok duygusal anlar yaşamasına neden olmuştu. Olaylar gelişe gelişe artık farklı bir hal alırken, fragmanda ise İdris Koçovalı’nın herkesi kahveye toplaması ve açıklama yapması şaşırtan bir olay oldu. İdris Koçovalı’nın kahvedeki konuşmasında asıl detay, Çukur’dan çıkmak isteyen bir kitle olmasıydı. Bilindiği üzere Çukur’da geçmiş bölümlerde de mahalleden çıkma vakaları tek tük kendini gösteriyordu. Mahalleden çıkanlarla birebir ilgilenen İdris Koçovalı, mahalleden çıkmalarının sonucunda ne gibi bir hayatla karşılaşacaklarını tek tek onlara anlatıyordu.

Çukur 21. Bölüm İzle

Çukur 21. Bölüm İzle

Çukur 21. bölüm, İdris Koçovalı’nın artık bu mahalleden çıkmak isteyen kitleye genel bir konuşma yapmasıyla çalkalanacak gibi duruyor. İdris, mahallede kimseyi zorla tutmadığını ve istedikleri zaman isteyen herkesin ayrılabileceğini belirtmesi, mahalle sakinleri tarafından deyim yerindeyse şok etkisi yarattı. Kimse İdris Koçovalı’ının böyle bir konuşma yapacağını aklının ucundan dahi geçirmezken, bakalım Koçovalı konuşmasında tam olarak ne anlatmak isteyecek. Yapılacak bu konuşma sonucunda mahalle sakinleri derinden etkilenip Çukur’da mı kalacak yoksa Çukur’dan belirli bir kitle ayrılacak mı? Özellikle İdris’in büyük zorluklar yaşadığı bu dönemde, mahalle sakinlerinin bu konuşmaya tam olarak ne tepki vereceği tamamıyla merak konusu.

Çukur son bölüm mahallede ayrılıkların olabileceği sinyalini verirken, bu ayrılık sinyalinin izleyicileri şaşırtmak amacıyla olabilme ihtimali de bulunuyor. Bunun yanı sıra İdris Koçovalı’nın konuşma esnasında söylemiş olduğu “Biz para biriktirmeyiz. İnsan biriktirmek kolay değildir bunu da bil dedim. Çukur’da taht maht yok evlatlar!” sözleri belirli bir kitleyi etkileyecek gibi görünüyor. Tüm konuşması sırasında bu sözü dikkat çeken İdris’in, Yamaç ve Vartolu arasındaki olayların, taht kavgasından ibaret olduğuna da ufaktan bir vurgu yaptığı görülüyor. Öte yandan Vartolu’nun yaşadıkları ve son durumu, en çok merak edilen konuların başında yer alıyor. Bakalım Vartolu, yaşamış olduğu bu paradoks karşısında ne gibi bir sonuca varacak?

Cevapla