31 Aralık Yılbaşı Çekiliş Sonuçları

31 Aralık Yılbaşı Çekiliş Sonuçları

Yeni yıl heyecanlarının belki de en büyüklerinden biri, yıllardır düzenli olarak gerçekleştirilen Milli Piyango Yılbaşı çekilişidir. Her ayın 9, 19 ve 29’unda yapılan çekilişlerde 29 Kasım’dan sonra bir ay boyunca hiçbir çekiliş yapılmazken, yılbaşı biletleri Aralık ayının ilk haftası satılmaya başlanır. Büyük meydanlarda, işlek caddelerde, pazar başlarında ya da kafelerde seyyar biletçileri sık sık görmeye başlarız. Biletlere uzanan parmaklar yeni yıla büyük umutlarla girer. 31 Aralık yılbaşı çekiliş sonuçları merakla beklenir ve yılın son günü olan 31 Aralık gecesinde nefeslerin tutulmasına neden olur.

31 Aralık yılbaşı çekiliş sonuçları

31 Aralık Yılbaşı Çekiliş Sonuçları

31 Aralık Yılbaşı çekiliş sonuçları açıklandı. 61 trilyonluk ikramiye çeyrek bilete çıktı. Büyük ikramiyeyi kazanan yerler; Antalya, İstanbul, Samsun ve Kıbrıs olarak açıklandı. Şanslı numara ise şöyle: 9794035

Amorti ise 4 ve 6 numaralarına isabet etti.

Biletine ikramiye çıkıp çıkmadığını merak edenler Milli Piyango‘nun sitesinden biletlerini sorgulatabilirler.

Tam biletin 60 TL’den, yarım biletin 30 TL’den ve çeyrek biletin 15 TL’den satıldığı Milli Piyango yılbaşı biletlerinin tükendiği gelen haberler arasında. Milli Piyango İdaresi, 31 Aralık 2017 (2018 Yılbaşı) özel çekilişinin Kızılay’daki binada yapılacağını açıkladı. 23:00 ile 23:45 saatleri arasında yapılacak çekilişte 19:00’dan sonra basın mensuplarının çekim yapmasına izin verildiği açıklandı. Canlı yayından ya da Milli Piyango İdaresi’nin resmi web sitesinden sonuçlar öğrenebilir.

2018 yılbaşı çekiliş sonuçları için gözler Ankara’ya çevrildi. Uzunluğu yüzlerce metreyi bulan kuyruklarda 61 milyonluk büyük ikramiye için soğukta bekleyen vatandaşlar, büyük ikramiyenin kendilerine çıkması için bir bilet alarak şanslarını deniyorlar.

Şimdiye dek çekilen yılbaşı çekilişleri hakkında binlerce söz söylendi. Paranın hayır getirmeyeceğine ve kısa süren mutlulukların uzun vadede felaketlere dönüşeceğine dair yazıldı, çizildi. Bunlara dair geçtiğimiz çekilişlerde büyük ikramiyeyi tutturan kişilere dair bilgiler verildi. Kimi kazandığı parayı gece hayatında tüketti, kimi kar getirmeyecek işlere girerek iflas etti. Biletini korumak için ilginç yollara başvuranlara da şahit olduk. Örneğin 1963 yılında bir talihli, bileti kaybolmasın diye kapıya yapıştırmış ve büyük ikramiyenin kendisine çıktığını öğrenince, bileti kapıdan çıkarırken zarar görür endişesiyle kapıyı söküp kapıyla beraber bileti Milli Piyango İdaresi’ne götürmüş. İnceleme yapıldıktan sonra ikramiyesini alan talihli ile ilgili başka bir bilgiye ulaşamıyoruz.

 

Cevapla